תגובה לכתבה בערוץ 10

לפני כמה שבועות שודרה בערוץ 10 כתבה על תחום ייעוץ השינה, הכתבה כולה ייצגה את הפן הרפואי של בעיות השינה, ולא דובר בה כלל על בעיות השינה אצל תינוקות וילדים בהקשר ההתנהגותי.

רוב בעיות השינה קשורות להתערבות ההורים בהרדמות הלילה והיום אצל ילדים. בתהליך עם ליווי צמוד של יועצת שינה המטרה היא להדריך, לתת כלים וללוות הורים כך שיוכלו ללמד את ילדיהם להירדם באופן עצמאי, ולעזור להם במהלך תהליך הלמידה כיצד להתתמודד עם הקושי שיש בו.

בכתבה ניסו להציג שהתחום של ייעוץ השינה אינו מקצועי. כמו בתחומים אחרים גם כאן יש יועצות שפועלות בחוסר מקצועיות, ולכן אני תמיד ממליצה להורים לעשות בדיקה לפני שהם בוחרים יועצת שינה שתלווה אותם בתהליך הכל כך חשוב הזה.

מפתחת השיטה 'לילה טוב' ,גנית פרג, קיבלה בעבר וגם היום תמיכה מצד רופאים ופסיכולוגים מתחום רפואת השינה שראו בשיטה שלה שירות משלים להורים בפן ההתנהגותי. יותר מ2500 משפחות עברו ליווי בשיטת לילה טוב עם אחוזי ההצלחה הגבוהים בארץ.

כיועצת שינה עברתי את הכשרתי בשיטת 'לילה טוב' ואני ממשיכה להשתלם מקצועית מאז סיום הכשרתי.  גם המשפחות אותן ליויתי נהנו ונהנים מהמקצועיות שלי, ההדרכה המקיפה, התמיכה היומיומית שלי, וסיום תהליכים כאשר ילדם נרדם באופן עצמאי וללא גורמי תלות.

אמשיך לעשות את עבודתי בצורה נאמנה ולעזור להורים ולמשפחות בתהליך חשוב זה.

שלכם,

רוזט