מהו ייעוץ שינה?

בכדי להסביר מהו ייעוץ שינה יש להבין ראשית כמה דברים, ועל כן נתחיל בהקדמה קצרה.

רבים מההורים חושבים שלילות ללא שינה הם מחיר שחייבים לשלם במסגרת גידול הילדים, אך לא כך הוא הדבר. תינוקות וילדים שונים אחד מהשני, באופיים ומאופן השפעת הסביבה עליהם. רמת הרגישות משתנה מילד לילד, וכל אחד מקבל בצורה שונה שינויים שמתרחשים בחייו, לדוגמא: חזרת האם לעבודה, תינוק חדש במשפחה, כניסה לגן, מחלה ועוד.  כל שינוי כזה וכל מאורע שמתרחש במהלך היום ביכולתו להשפיע על שנת הילד.

בעזרת כלים נכונים והכוונה מקצועית ניתן לעזור לכל ילד לישון ברוב לילותיו שינה שקטה ומלאה. בעקבות התהליך גם ההורים יזכו לשינה טובה ורצופה יותר.

רכישת הרגלי שינה נכונים יעניק לילד יכולות, כגון היכולת להרגעה עצמית, דבר אשר יגדיל את עצמאותו ויעזור לו גם בסיטואציות אחרות. לילד שרכש הרגלי שינה טובים- גם אם יהיו התעוררויות, תהיה היכולת להרדם באופן עצמאי במהלך הלילה.

ייעוץ השינה הוא תהליך שבמסגרתו יועצת השינה מלווה את ההורים בהקניית הרגלי שינה נכונים ובריאים לילד, ולימוד הילד להירדמות עצמאית ושינה לאורך כל הלילה. התהליך מובנה מתוכנית מפורטת הבנויה משלבים, כאשר במקביל נעבוד על הורדת גורמי תלות, תוך היענות תמידית לבכי התינוק.

חשוב לדעת!
לרוב, בעיות שינה אצל ילדים הן התנהגותיות, לא רפואיות. יחד עם זאת כדאי להתייעץ עם רופא ילדים ולשלול בעיה רפואית לפני שמתחילים בתהליך של לימוד הרגלי שינה לתינוקות ולילדים.

מה כולל התהליך?

  1. פגישת אבחון, במהלכו תספרו על הילד ועל הרגלי השינה שלו, אסביר את הסיבות לקושי של ילדכם לישון, ונגדיר מטרות.
  2. לאחר הפגישה,אני בונה תוכנית עבודה התנהגותית לתהליך שיותאם לילדכם ועבורכם, ולאחר מכן אשלח אליכם את פירוט התהליך.
  3. ליווי צמוד באופן יומיומי בטלפון ובמייל במשך חודש וחצי חודשיים, בתקופה זו ההורים מעדכנים בכל יום פירוט בטבלאות על שנת הילד במהלך היום והלילה, טבלאות השינה ינותחו באופן מעמיק ומקצועי, ותקבלו משוב והנחיות ללילה הקרוב.

התהליך אומנם דורש השקעה והתמדה מצד ההורים אך בזכות עקביות ונחישות ניתן יהיה לראות תוצאות במהרה.

הביטו בהמלצות של הורים שהתנסו בתהליך, ותוכלו להיתרשם עד כמה תהליך כזה יכול לשפר לכם את איכות החיים…