הורים מספרים

הרבה פעמים אנחנו רוכשים שירותים כאלה ואחרים במהלך חיינו, אבל נדירות הפעמים שבהם אנו נעזרים בשירות שהוא life changer. כזה הוא התהליך עם רוזט.
לפני שנעזרנו ברוזט הגענו למצב קטסטרופלי בו הילד לא היה ישן יותר משעתיים-שלוש רצוף וגם זה תוך כדי הנקה. היינו מתוסכלים ומיואשים ובהחלט לא יכולנו לחכות שזה "יעבור מאליו"
היום, לאחר 3 חודשים הילד ישן לילה שלם ללא הפרעות. ממצב שהוא היה מסרב להתנתק מהאמא הוא "קופץ" כבר למיטה מעצמו. בנוסף, מרגיש שהילד רכש בטחון בעצמו. זה בא לידי ביטוי בכך שהוא מעסיק הרבה את עצמו וכתוצאה משינה הרבה יותר טובה הוא גם יותר חייכן ושמח במשך היום.
אני אישית מאמין שההרגלים שרוזט עזרה לנו להקנות לילד ישפיעו עליו גם במשך החיים.
מומלץ ביותר!
יניב פרוטן

 

לאחר לילות קשים – אישתי הציעה שנלך ליועצת שינה – קיבלה המלצות על רוזט.
אני אישית לא האמנתי שזה יעבוד ובנוסף העלות הייתה נראת לי גבוהה למפגש בודד…
אך אין ספק שמעולם לא טעיתי כל כך…!
המפגש היה היכרות הלבד – מאותו רגע נכנסים לעדכון שוטף בטבלה משותפת ושיחת טלפון ברמה יומית. רוזט בונה את השינה בארבעה שלבים שהולכים ומתקדמים.
כאשר האחרון הוא "חזון אחרון הלילות" שבוא ההרדמה של התינוק נעשת באופן עצמאי (דבר שהיה נראה לנו מופרך בתחילת התהליך).
היא מקבלת תמונה על תלויות מסויימות שהתינוק מפתח , על דפוסים שהוא מסגל ומשנה את הטיפול ודרך ההתמודדות איתו תוך כדי.
אין ספק שהתהליך עבד לנו בגדול ולרוזט אנחנו חייבים תודה גדולה על השינה , הלילות והזמן הזוגי שלנו….
תודה רבה 

 

התחלנו אצל רוזט עם חששות גדולים. הוצאה גדולה והיינו מאוד סקפטיים למה שדבר כזה יצליח אך החלטנו לנסות. בדיעבד, זה ממש שינה לנו את החיים, הזוגיות, העבודה, הלימודים וההורות. אנחנו סבלנים יותר לילד, למדנו שמאמץ משתלם, שהרגע הקשה הספציפי (צרחות לדוגמא) לא מעידים על התהליך בכללותו ולהבין את הקושי של הילד בכל שינוי שאנחנו מנסים ליצור בחייו. לא רק שקיבלנו מענה אלא שרוזט רדפה אחרינו שהתעצלנו לדווח וידעה להרים אותנו כשהיו נפילות. ההורה שקורא את ההמלצה בטח סקפטי, הילד קם כל שעה, וזה האופי של הילד ולא ההתנהלות. זה לא נכון ואפשר וצריך לשנות את זה ורוזט יודעת מצוין כיצד להנחות הורים. אנחנו מוקירים תודה וממליצים לכל מי שהילד שלו סובל מקשיי שינה.

 

ממליצים בלב שלם על רוזט לליווי תהליך שינה לילדכם. ראשית מדובר באישה מקסימה ונעימה, מקצועית מאוד, מורגש שיש לה לא מעט שנים של ניסיון והמון ידע בכלל בכל הקשור באתגרי ההורות. בתוך כחודש וחצי של השקעה בתהליך, בננו שבתחילה היה תלוי בנו ובעוד כמה הרגלים על מנת להירדם והתעורר לא מעט פעמים בלילה, הגענו למצב שהוא נרדם לבד וישן לילות מלאים וגם האריך את כמות שעות השינה שלו. הבית הפך לשפוי הרבה יותר, הערב התפנה לנו לעצמנו ואנחנו מסתובבים פחות עייפים. התלבטנו בתחילה האם לקחת ייעוץ שינה או לנסות להתמודד לבד. מסתבר שזו אחת ההשקעות המשתלמות ביותר שהשקענו כהורים צעירים. והמילה השקעה מתייחסת לא רק למשאב הכספי אלא גם למשאב הזמן ולכוחות הנפש שדורש תהליך להקניית הרגלי שינה. המון המון תודה לך רוזט, התהליך שאת מלווה הוא משמעותי ביותר לחיים המשפחתיים.
איילת ודורון

 

רוזט עזרה לנו להביא את התאומים שלנו בני השנה וחודשיים ממצב שהם מתעוררים 4,5 פעמים בלילה לבקבוק, לפעמים לא מצליחים לחזור לישון במשך שעתיים, הרדמות קשות ומעייפות, למצב ששמים את שניהם במיטה בערב יוצאים מהחדר והם לגמרי מרדימים את עצמם ללא בכי, וישנים לילה רצוף. וכל זה בפחות מחודש וחצי.
בתחילת התהליך לא האמנתי שנוכל להגיע למצב הזה. אבל השיטה עובדת כמו קסם ורוזט יועצת מקצוענית ויודעת להבין ולהכווין את ההורים בדרך הנכונה. הילדים שמחים להיכנס למיטה, ישנים הרבה יותר טוב וגם שמחים ורגועים יותר במהלך היום. שווה כל שקל!
יובל ואורי

 

רוזט המהממת,
אני רוצה להגיד לך תודה על תהליך שינה מושלם שבסופו הגענו בול למטרה שאליה ייחלנו.
הגעתי אלייך עם תינוק שקם כל שעה לינוק, שנרדם רק על הידיים, מתעורר מכל רעש קטן ובמהלך היום נרדם רק עלי. היום יש לי תינוק שאני מניחה במיטה בערב, נרדם לבד וללא בכי, קם פעם אחת לאכול וממשיך לישון עד הבוקר. מי היה מאמין?? האמת שעם ההיכרות שלי איתך יכולתי לנחש שלשם נגיע אבל עדיין מעבר ממציאות ללא שינה למציאות של שינה רציפה היה נראה לי כמו חלום מתוק ורחוק. התהליך איתך היה מקצועי, מכיל, תומך, מלא בגבולות כשצריך ובעיקר אהבתי שאת לא מוותרת ולא מתייאשת ומנסה להבין את הקשיים שלי בתור אמא ומתי אני מוותרת לעצמי. אומנם לקח חודשיים וחצי להגיע לנחלה אבל אני לא מאמינה בשיטות המהירות של הבכי אז זה פשוט היה לי ולקטנצ'יק מושלם.
אז תודה על החזרת השפיות לחיים. שלי של הקטנצ'יק ושל כל המשפחה. ❤️
עדי

 

 

היה לנו מלמד, מחבק ומאוד מאוד נעים לעבור איתך את התהליך ועל כך המון המון תודה!
קשה לבטא במילים את השינוי המטורף שהבית שלנו חווה, עודד ואני קיבלנו את שעות הערב והלילה שלנו בחזרה אך יותר מהכל חזרנו למצב שפוי :)
אין לי ספק שכל משפחה שתגיע לדלתך תזכה למענה מקצועי וחם, מבחינתו נמליץ בלב שלם.
ולסיכום את פשוט נפלאה, זכינו!
בהמון המון הערכה,
עודד, קורל וכמובן יונתן (הוא עדיין לא מבין כמה נפלא התהליך שעבר) נעים.
רוזט מצויינת, עברנו איתה תהליך מדהים שהתחיל בילד שקם כל שעה-שעה וחצי בלילה ונגמר בילד שנרדם לבד במיטה וישן לילות שלמים בלי להתעורר. הכל בליווי מסור, הכלה והבנה של מה שאנחנו עוברים, הרבה חיזוקים ודיוקים וזמינות תמיד לבוא עם כל בעיה או קושי.
אל רוזט הגענו בעקבות המלצה של חברים כשלביא היה בן 6.5 חודשים. הלילות שלנו היו מאוד קשים, עד אז תמיד מצאנו סיבות ללמה הוא קם (אולי גזים? אולי שיניים? אולי כי קר לו? כי חם לו? כי רעב?) אבל מפה לשם הבנו שכמעט כל לילה ב-3 חודשים האחרונים לביא התעורר מספר רב של פעמים ואפילו הגענו למצב של התעוררות כל שעה-שעה וחצי. בנוסף ההרדמות היו סיוט, שעה וחצי על הידיים (ולביא לא תינוק קטנטן). לא ידענו איך לפעול ומה הכי נכון לעשות בשביל לביא ובשבילנו. כשבן הזוג שלי הציע ללכת לייעוץ שינה הייתי מאוד סקפטית (חשבתי שאין סיכוי שמשהו יכול לעזור לנו ושנגזר עלינו לקום כל שעה עד שהילד יתגייס), אבל עבור שלום בית החלטתי שניתן לזה צ'אנס (ולו רק כדי שאוכל להגיד לו "אמרתי לך שזה לא עוזר").
אז הגענו לרוזט- היא עשתה לנו סדר בראש- איך כדאי לפעול, מה הבעיה עם מה שאנחנו עושים כרגע ועם איזה קשיים אנחנו צפויים להתמודד. היא ביקשה שנעדכן אותה בכל דבר (מקטן עד גדול) והתחלנו תהליך שבמהלכו לביא פשוט למד לישון. לאט לאט, בהדרגתיות ותמיד עם מענה לכל בכי, ראינו שזה פשוט עובד. התחיל לישון יותר ויותר ברצף עד שהגענו למצב שהייתי מתעוררת בשוק שעבר לילה שלם ולא שמענו ממנו. מבחינתי מה שהיה טוב בתהליך עם רוזט זה שהוא היה מותאם לנו כמשפחה. היא תמיד התחשבה במה שיותר נכון לנו. לא הלכנו לפי תבנית קבועה עם חוקים- הייתה פה התאמה אישית למצב שבו אנחנו נמצאים ולמה שטוב בשבילנו.
התהליך הזה שינה את חיי ב-180 מעלות. מימים מלאים בעייפות תסכול ועצבים, חזרתי לעבודה, לספורט, לחיים שפויים יותר.
אז רוזט- תודה ענקית על התהליך שעברת איתנו! בהחלט שינית את חיינו ואנחנו כל כך שמחים שבחרנו ללכת לייעוץ ושבחרנו בך (ללא ספק אני זאת שמקבלת את ה"אמרתי לך" מבן זוגי).
אנחנו נמשיך ונמליץ עליך כי ברור לי שזה תהליך חובה לכל הורה שהילד שלו מתקשה לישון.
תודה תודה תודה!
ממיכל יונתן ולביא

הגענו מעט ספקנים באשר למידת נחיצות הייעוץ וכן באשר האם ראוי להתערב בתהליך השינה הטבעי לילד.
חשבנו כי עם חלוף הזמן וההתבגרות יקרו תהליכים אלה מאליהם. בגיל 6.5 חודשים חווינו שבועיים קשים. בננו התעורר מדי חצי שעה – עד שעה. נרדם רק באמצעות הנקה/ על הידיים. לא הכרנו דרך אחרת. לעיתים החזרה לשינה ארכה כשעה- שעה וחצי. הפכנו מרוטים ומודאגים באשר ליכולת לשוב לשגרת חיים – הכל השתבש. לא הצלחנו להבין, מה מציק לו!
שמענו מחברים קרובים על כלל שיטות, חלקן אגרסיביות מאוד לטעמנו. חששנו מאוד להתחיל בתהליך. רוזט, קלטה ישר את חששותינו ונסיוננו לדחות את תחילת התהליך, והציעה לקפוץ למים, תוך שהיא מבטיחה שיהיה בסדר.  אכן כך היה, תוך זמן קצר, החל בננו להגיב יפה לשינוי. שינויים גדולים קרו בזה אחר זה: מעבר לחדר נפרד, הפרדת ההנקה מהרדמה, הירדמות עצמאית במיטה, הפחתת התעוררויות ואכילה בלילה – עד להפסקת הנקה (לבקשת הילד..).
רוזט, את פשוט אישה נפלאה! נהננו ובטחנו בך לאורך כל התהליך. תשומת לבך וקריאת המפה על בורייה ראויים לציון. התייחסת למכלול הגורמים בצורה מקצועית, דינאמית ומלאת רגישות. בזכותך, צלחנו את התהליך עד סופו בנועם.
הופתענו לגלות כמה בטחון צבר בננו מהתהליך וכמה אנו בוטחים בו. כיום נרדם בקלות גם בבית הסבא והסבתא. דפוסי השינה החדשים נשמרים ומסייעים לו גם כשלא חש בטוב.
תהליך זה נוגע ומשפיע לטובה על הזוגיות שלנו. התפנה זמן, מקום ואנרגיה מחודשת לנו (בונוס מבורך וחיוני מאוד)
לסיום, ממליצים בחום!
ריקי ומאיר

רוזט היקרה
אם היו מספרים לנו איזה שינוי החיים שלנו צפויים לעבור בעקבות תהליך השינה- לא היינו מאמינים.
לפני חודשיים הייתי מנסה כל דבר כדי להרדים את גבע: הנקה, מנשא, טיול בעגלה. ההרדמות היו ארוכות, מתישות ומלוות בהרבה בכי. הוא התעורר הרבה פעמים בלילה ולפעמים לקח לו זמן רב עד שהצליח לחזור לישון. פנינו אלייך מיואשים מהמצב הקיים אבל עם הרבה חשש מהשינוי- אם משהו יציק לו? אם הוא יהיה רעב? איך נדע אם להמשיך בהרדמה או שיש משהו שהוא צריך מאיתנו?
בסבלות ואכפתיות, אבל גם בעקשנות והתמדה- הדרכת אותנו כיצד לשנות את ימינו ולילותינו. עזרת לנו לצבור בטחון ביכולות של גבע להתקדם בתהליך וללמוד להרדם לבד. הזכרת והסברת שוב ושוב איך ומה לעשות.
למדנו על בשרנו שללמד את גבע הרדמות עצמאית לא אומר להתעלם ממה שהוא צריך, אלה להיפך: ההרדמות העצמאית מאפשרת לו להירדם יותר בקלות, לישון שינה איכותית יותר וכך להינות גם מזמן עירות רגוע יותר.
תודה ענקית- פליקס גנית וגבע

הגענו אליך לפני פחות מחודשיים אחרי לילות רבים ללא שינה, המון תיסכולים ובעיקר עייפים. כבר בשיחתנו הראשונה, נשמע בקולך הרוגע, הנועם והשלווה שאת מקרינה. בפגישתנו הראשונה, במקום שהכי טבעי לנו (בסלון ביתנו), הקנית לנו כלים ונתת דגשים להורות נכונה יותר עם שי הקטנה ולא רק בנוגע לשינה. התחלנו מיד את התהליך ומאחר ששי היא תינוקת שלא ישנה במהלך היום מעל לחצי שעה, האתגר היה גדול יותר. תוך פחות משבוע ניכר שינוי משמעותי בשינה של שי ושלנו כמובן. ומשם, השאר היסטוריה. בליווי אישי שלך התקדמנו כל יום בבייבי סטפס. עם המון הדרכה, הכוונה והכי חשוב – תמיכה ומילה טובה. לא נכביר במילים על התהליך עצמו, רק נשוויץ שהיום שי ישנה למעלה מ12 שעות בלילה, שינה רצופה ועמוקה ובעיקר יודעת להרדים את עצמה לבדה. חזון אחרית הלילות הגיע גם לביתנו :) רוזט היקרה, המון תודה לך על תקופה נפלאה. על כל ההכוונה, המילים הטובות, הכלים להווה ולעתיד. תודה שגם בימים שהיינו נסערים ועייפים אחרי לילות קשים, רק לשמוע את קולך עשה לנו טוב בלב. תודה על שייעצת, מכל הלב, בכל תחום ולא רק בנושא שינה. אוהבים, שי, איתי ולינור.

 

רוזט המקסימה
תודה רבה שליווית אותנו בתהליך החשוב הזה. תמיד היית קשובה וסבלנית ולקחת את הזמן להתמקד בפרטים אך גם לתת מבט מפוקס על התמונה הכללית. אני מרגישה שלמדתי רבות על עצמי בתור אמא חדשה ולמדתי להכיר את הבת המתוקה שלי טוב יותר. מסתבר שהיא לא הייתה ילדה עצבנית אלא פשוט ילדה עייפה! אני רואה שיפור ניכר בהתנהגות שלה, לא רק בכך שקל יותר עכשיו, כי היא ישנה מדהים, היא גם נינוחה יותר ובטוחה יותר בעולם. היא למדה להרגיע את עצמה ולהיות שם בשביל עצמה וזה אחד השיעורים החשובים ביותר, שלי בתור אמא חשוב להעביר. נתת לנו כלים לחיים. שוב, תודה לך. אין אמא שאני פוגשת שאני לא ממליצה לה עלייך, כי את באמת משהו מיוחד!

תודה רבה,
מיכל ועומר ברנע

הגענו לרוזט לייעוץ שינה עם הבן הבכור שלנו לפני שנתיים פלוס. הבן שלנו לא ידע להירדם באופן עצמאי וכל הרדמה שלו לקחה כ-40 דקות. לאחר מכן הוא היה מתעורר מספר פעמים בלילה. הייתי סקפטית מאד לגבי התהליך והיכולת של יועצת שינה לעזור אבל הייתי אובדת עצות ובעיקר עייפה . ראינו שינוי משמעותי תוך מספר ימים ותוך כחודש וחצי הילד הילד נרדם תוך דקות לבדו בחדר וישן לילות שלמים. הבן שלי היון בן 3.5 והוא ישן מעולה מאד ועד היום. כשראינו שאנחנו לא מצליחים ללמד גם את הבן שני שלנו לישון באופן עצמאי היה לנו ברור שאנחנו פונים שוב לרוזט. שוב היחס היה מקצועי ואישי ויש שיפור משמעותי בשינה שלו. אנחנו מודים לרוזט על הסלבנות, האיכפתיות והליווי הצמוד וממליצים עליה בחום לכל מי שזקוק לעזרה והדרכה בנושא, אוהבים עדי ואסף.

 

הגענו לרוזט אחרי תקופה ארוכה של חרדה מהשעה 19:30 בערב, חרדה מאיזה לילה הולך להיות לנו, כמה זמן ייקח לנו להרדים את יובלי, חרדה מהבכי שלו ותחושת חוסר אונים. רוזט הבינה אותנו, הקשיבה ולמדה להכיר אותנו ואת יובלי, את הקצב שלנו, את מה שחשוב לנו, ובהתאם לזה ליוותה אותנו לאורך התהליך, ולא ויתרה לנו!! ולאט לאט התחלנו להרגיש שליטה במצב, ויובלי נרדם הרבה יותר בקלות, ישן לפרקי זמן ארוכים יותר ויותר, התחיל לקחת את המוצץ באופן עצמאי!! היום אנחנו שמחים להגיד שיובל ישן לילות שלמים (!)  ומאוד נהנה מתהליך ההרדמה. אנחנו ממליצים בחום על ייעוץ 'בשביל השינה' עם רוזט. היחס האישי, המקצועיות וההקשבה עזרו לנו לעבור גם רגעים קשים, ולהתמיד בתהליך. אין ספק שהכלים שקיבלנו ילוו אותנו גם בעתיד. תודה רבה!!! הזריהנים

 

אני רוצה להודות לך מקרב הלב בשמי ובשם כל המשפחה!
פנינו אליך דרך המלצות, זוג הורים עם פעוט מהמם בן שנה וחצי שפשוט לא ידע לישון לילה אחד שלם, היה קם לעיתים תכופות בלילה, לא היה נרדם עצמאית ורבים הבקרים שנפתחו לנו כבר לפנות בוקר.
בגן הגננת היתה מספרת שלפעמים הוא עייף מידי ולא משתתף בפעילות ואני הייתי על סף יאוש :(
אז לא הבנתי כמה התוצאה תיהיה מדהימה, כמה השפעה יש לזה על כולנו.
תודה מכל הלב על הליווי הצמוד עד לתוצאה, על המענה התמידי, על האיכפתיות, על הכלים שנתת לנו.
נתת לנו שירות מקצועי ביותר ומענה לכל, היית קשובה לנו והתוצאות מדברות בעד עצמן. את פשוט אלופה!
ותודה לממליצה שבזכותה פניתי אליך.
שירן

הגעתי לרוזט דרך אמא של תינוק בגן של הילדה שלי שאמרה לי שייעוץ השינה משנה חיים. כאשר שוחחתי עם רוזט אני ובעלי היינו מאד סקפטיים לגבי זה שנוכל לשנות את הרגלי השינה של הילדה שלנו. התהליך עם רוזט שינה לנו את החיים ואני לא מגזימה. מילדה בת שנה שקמה שש פעמים בלילה, נרדמת רק שמישהו לידה ושותה שני בקבוקים בלילה, היום יש לי ילדה שנרדמת לבד, לא אוכלת בלילה ויודעת להרגיע את עצמה. רוזט נתנה לנו תחושה נעימה לכל אורך התהליך, הייתה תחושה של מקצועיות רבה, התמדה, נחישות והרגשה שרוזט תמיד שם , בעיקר ברגעי התסכול. התהליך היה מובנה ולקח זמן, בצורה ייסודית, לפי שלבים מובנים, בצורה היררכית, הרגשתי שאני לא עושה לילדה נזק בעצם הלימוד של הרגלי השינה החדשים, זה הכניס אותה למסגרת חדשה ונכונה בצורה מאד עדינה ונכונה. אני ממליצה לכל אמא שלא ישנה לפנות לרוזט ולא לחכות שהדברים יסתדרו לבד, מנסיון!

תודה,
עדי ואריק

 זו כבר הפעם השנייה שהגענו לייעוץ שינה אצל רוזט והפעם הייתה אף מאתגרת יותר לטעמנו. עד חמישה חודשים יעל נרדמה רק על הציצי או על הידיים והתעוררה פעמים רבות מאד. היינו עייפים מותשים וכך הגענו לרוזט הפעם. היינו בקשר יומיומי והדגש אצל רוזט שהתאים לנו מאד היה שמצד אחד יש תוכנית כללית מסוימת שהיא פועלת על פיה אבל גם יודעת היטב להתאים אותה באופן אישי להורים ולאופי הילד. הדגש שלה על הפרטים הקטנים (שלנו נראה כפרטים קטנים) עשו את ההבדל הענק בין תינוקת שקמה כל רבע שעה וצריך להשקיע מאמץ פיסי אינסופי כדי להרדים אותה לבין שינה רצופה כמעט כל לילה והרדמות עצמאית. החיים ללא ספק נראים אחרת, שמחים יותר. לסיכומו של דבר, רוזט מקצועית ומשקיעה ואני ממליצה מ א ד לכל מי שמתקשה ללמד את הילד להרדם עצמאי. רוזט עושה את זה, ובענק! ענבר ועודד

 

אנו שמחים מאוד בהחלטה שלקחנו להתחיל בתהליך ובך ללוות אותנו. הליווי היה מקצועי, קיבלנו מידע, תמיכה ומענה ללבטים וחששות. היית גמישה וקשובה וגם ידעת להנחות ולתת בטחון כשהיה צורך. אנו מרגישים שיפור רב סביב השינה של אוריה וכמובן שזה משליך על דברים נוספים מסביב והביא להקלה גדולה ביומיום.  השארת עבורנו דלת פתוחה להתייעצויות בהמשך ואנו מעריכים זאת מאוד, אנו בטוחים שהידע והתמיכה שלך סייע לנו המון וימשיך ללוות אותנו גם בהמשך   המון תודה. יעל ויפתח

 

רוזט יקרה, איו בפי מספיק מילים להסביר כמה עזרת לנו, ובעיקר לי. כבר בשיחת הטלפון הרגשתי שאת רגישה, קשובה ונבונה. אז ובהמשך התהליך, תמיד שילבת ידע ונסיון מקצועי יחד עם נסיון הורי אישי שלך ואינטליגנציה רגשית. הרגשתי שתמיד היית זמינה ואדיבה עם זמנך ותשובותייך והשקעת בנו הרבה מעבר למה שהיה אפשר לצפות. כבר מהתחלה היה שיפור משמעותי באיכות ובכמות השינה, שנמשך עד היום. יותר מכל, חיזקת את האינטואיציה ההורית שלנו, כך שנדע להפנים וליישם את מה שלמדנו, תוך שאנו מתייחסים ספציפית ליובל, ולחשוב בעצמנו מה נכון עבורה ועבורנו. תודה, תודה, תודה! חן ואסף

 

רוזט יקרה

כשהתחלנו את התהליך היינו קצת סקפטים אבל נחושים, הייתי קשובה לצרכינו ולנטע ואפשרת לנו לעשות את השינוי הנחשק. במהלך התקופה ליוות אותנו חיזקת אותנו, ידעת תמיד להגיד את המילה הטובה ולהראות לנו את הפן החיובי גם בלילות הארוכים וחסרי השינה. איזה בוקר מתוק היה הבוקר הראשון בו נטע ישנה לילה רצוף  אחרי חודשים ללא שינה. תודה!

מיטל ויוסי

 

תודה לך!
תודה שהיית מקסימה ורגישה, אמיתית ומבינה!ֻֻֻ
תודה, שהיית כל כך מקצועית אבל כל כך נעימה.
גם אני זוכרת את רמת הסקפטיות שהתחלתי איתה בפגישה הראשונה, ועדין מתקשה להאמין איך שינית לנו את החיים.
פתאום יש זמן לעצמנו, להיות ביחד בערב…
פתאום אפשר לראות TV בסלון בלי לפחד שהילדה תתעורר מהווליום..
אני כבר התחלתי להפיץ השמועה אודות הקוסמת רוזט ואעשה כך בשמחה רבה בהמשך!!

תודה,
עתר וליעם

 

כשהגענו לרוזט היינו שני הורים עייפים ומיואשים! עם תינוקת קטנה שמנהלת לנו את החיים, לא ישנה ביום יותר מ-20 דקות ובלילה מתעוררת כל 40 דקות ולא מוכנה לחזור לישון עד שהיא יונקת, נרדמת רק על הידיים ותוך כדי תנועה…. היינו מיואשים נורא!!!

כשהמליצו לנו על רוזט אמרו שכבר אין לנו מה להפסיד אבל לא באמת האמנו שהיא תצליח לעזור לנו. קראנו את כל ההמלצות עליה ועדיין היינו סקפטיים כי חשבנו שהילדה שלנו היא משהו מיוחד, עוד בלידה היא הבהירה לנו שהדברים ייעשו בדרך שלה…..
לכן כאשר התחלנו את התהליך היינו נחושים להתמיד בעיקר בשביל שנוכל להגיד "ניסנו הכול".

אבל להפתעתנו הרבה תוך 3 ימים התחלנו להרגיש שיפור, היא התחילה להירדם במיטה ולא על הידיים ופתאום ישנה 3 שעות רצוף….אחרי מספר שבועות, בתום התהליך קיבלנו ילדה חדשה! ישנה 12-13 שעות בלילה רצוף!!! נרדמת בעצמה והכי חשוב היא השיגה את היכולת להרגיע את עצמה.

לפני התהליך עם רוזט לא רק אנחנו היינו עייפים ומסכנים גם היא הייתה תינוקת עייפה, עצבנית ומתוסכלת. היום היא חייכנית, רגועה וכיפית, פשוט ילדה חדשה!
אז תודה לך רוזט על הלווי הצמוד, העזרה, ההקשבה, הפניות והמסירות האין סופית, בזכותך אנחנו משפחה יותר שמחה ופחות עייפה!!!
איתן, גיל ואייבי מזור- גודר

 

ייעוץ השינה בראשות רוזט היה תהליך ששינה משמעותית את חיינו.
רוזט הינה יועצת מקצועית, רצינית ובעלת הבנה רחבה של המצב והצורך האישי שלנו בשיפור שינתה של בתנו.
התהליך היה מהיר יחסית והגענו לתוצאות משמעותיות לחיוב בטווחי זמן קצרים מאוד. רוזט המשיכה לעודד אותנו גם בלילות הקשים ודאגה תמיד להסביר, לכוון ולמקד אותנו במה נכון לעשות ומה לא לעשות.
אנו ממליצים מקרב לב להעזר בשירותיה המסורים של רוזט בתקווה שכולם יחוו לילות טובים ושקטים יותר.

ליזה ועומר

 

רוזט היקרה,

היינו הורים עייפים לאוריה מתוק ונמרץ בן שנה ושמונה חודשים ונאורה בת חצי שנה. לא היינו בטוחים כיצד לנהוג בהרדמות עם אוריה וחוסר הביטחון שלנו הוביל להרגלים שהפריעו למהלך השינה וסדר היום של אוריה וגם שלנו. בעיניים טרוטות מעייפות ישבנו איתך עד 22:30 בלילה ושמענו על חזון אחרית השינה וזה נשמע כאילו אנחנו שקענו בשינה עמוקה והחזון הוא רק חלום. אבל הנה אנחנו חודשיים אחרי וחזון אחרית השינה הוא מציאות אצלנו. אז תודה ענקית לך על תהליך שבזכותו הילד רגוע, ישן טוב ויחד איתו גם אנחנו..

אורטל וליאור

 

רוזט היקרה,

כשהגענו אלייך היינו די מיואשים וסקפטיים. עברנו תהליך לא קל שבמהלכו חיזקת אותנו לאורך כל הדרך. תודה על תמיכתך ברגעים הקשים, הודות לך לא וויתרנו.

בכל בוקר הגיע ממך מייל מפורט איך להמשיך בערב הבא וגם לא שכחת לפרגן ולחזק אותנו.

הודות לך כיום אנו נהנים מסדר יום, ארוחות ערב משפחתיות התורמות לגיבוש המשפחה, ואף השבת לנו במידה ניכרת את הזוגיות.

תודה על הכול.

שירן ואלעד

 

רוזט היקרה :-)

כשפנינו אלייך הרגשנו מעט אובדי עצות, עייפים ובעיקר מתוסכלים. תומר שלנו לא ישן באופן רציף, התקשה להירדם ולא הצלחנו להגיע לפיתרון בעצמנו.

הגעת אלינו כמעט באופן מיידי, ישבת איתנו שעתיים שלמות והסברת באופן ברור ורגוע מה עומד לקרות בתהליך הייעוץ – אנחנו הרגשנו מיד שאנחנו בידיים טובות ושאנחנו סומכים עלייך.

מעבר לתהליך עצמו שאפרט עליו בהמשך, חשוב לנו לציין שאת עושה את עבודתך נאמנה. הצלחת להעביר אותנו תהליך משמעותי ברגישות ובמקצועיות ומעבר לתחום השינה עצמו, הרגשנו העצמה הורית בכך שיש לנו את הכלים לתת מענה לצרכיו של תומר וביטחון בכך שאנחנו בדרך הנכונה לו ולנו. התייחסותך לכל נושא שפנינו אלייך לגביו היתה תמיד על דרך החיוב. גם כשהיית צריכה לגלות נחישות הצלחת להעביר מסר ברור ועקבי.

לגבי תהליך ייעוץ השינה עצמו – היה ועדיין מסע מעניין ומאתגר לתומר ולנו והשיטה שבה את עובדת – אכן קוצרת את פירותיה. התהליך הדרגתי, נעים, רגיש ומותאם לתינוקות רכים שזקוקים להכלה ולהבנה של הוריהם. התיעוד היומיומי מסייע בעיבוד המידע והעברת המסר באופן הטוב ביותר, הקשר היומיומי במייל ובטלפון ובכל עת סייע בידינו להגיע לתוצאות.

כיום תומר יודע להירדם באופן עצמאי, ישן באופן רציף יותר ואנחנו פחות עייפים ויותר מחויכים :-)

אנחנו מודים לך מכל הלב על הנתינה, הדאגה והמסירות.

 מאחלים לך הצלחה בדרכך המקצועית וכמובן סיפוק והנאה מהחיים בקרב המשפחה.

תומר, יעל ובועז.

 

התרשמותי מתהליך ייעוץ השינה הוא שלא מספיקים התמדה, מידע ושיתוף פעולה של ההורים. גם אם יש מהם בשפע צריך וחובה גם יועצת שינה טובה! כבר במהלך הייעוץ הרגשנו שאנחנו מקבלים מתווה של דרך וסט כלים איך צריך להתמודד בכל רגע עם מציאות השינה של תינוקנו. למדנו ליישם והכי חשוב נצמדנו לתוכנית מתוך אמונה שלמה ביועצת השינה, וזה הוכיח את עצמו, מה שאומר הכל. תינוקנו ישן כיום לילה שלם, מסוגל להרדים את עצמו במהלך הלילה כשהוא מתעורר מפעם לפעם. אמנם יש פעמים שהוא מתעורר וזקוק עדיין להרגעה שלנו אבל זה בד"כ קצר מאוד. ההרדמות התקצרו תודות לשיטה עקבית והנחיות מפורשות שאנו מיישמים עד היום. והכי חשוב גם שנות היום השתפרו, כשהן היו מאוד בעייתיות או לא היו קיימות כלל. תינוקנו הרבה יותר חיוני ואנרגטי בשעות העירות שלו, וזאת הודות לשיפור בשינת הלילה שלו, ושלנו :-)

המון תודה לך רוזט!
ענת ויניב

 

הגענו לרוזט אחרי שבועות קשים מאוד של חוסר שינה, תסכול רב והרבה ספקנות. התחלנו את התהליך כבר למחרת בחששות מרובים שבכל יום שעבר פחתו, עד שנעלמו. הליווי הצמוד של רוזט, הזמינות והעזרה היומיומיים חיזקו אותנו ואת עומרי מאוד בתהליך שעברנו (ועדיין עוברים) יחד. לכל שאלה קיבלנו מענה לצד גמישות רבה בהתנהלות מול עומרי (חגים, סופי שבוע, האכלות לילה, התעוררויות בוקר מוקדמות וכיו"ב). היום אני בהחלט יכולה לומר שבזכות התהליך שעברנו עם רוזט – עומרי הרבה יותר רגוע ואנחנו מרגישים הרבה יותר בטוחים בעצמנו כהורים . ובעיקר הרבה פחות עייפים J

אנחנו ממליצים על רוזט בלב שלם ובאהבה גדולה.
הילה ונועם.

 

רוזט היא מקצוענית אמיתית ומרגישים כי היא עושה את עבודתה ממקום של אהבה ותחושת שליחות, מהרגע הראשון נתנה לנו ביטחון בהצלחת התהליך גם כשהיינו סקפטיים, ידעה ללוות אותנו כשהיינו צריכים במינון הנכון בין מיילים וטלפונים. תמיד הרגשנו שיש למי לפנות. אשמח להמליץ על רוזט לכל מי שזקוק לעזרה בייעוץ שינה.
דנה ומתן פורה

 

הגענו במצב של ייאוש משגרת היום הקלוקלת שלנו ומתוך כוונה לשנות את שגרת היום של בנותיי התאומות. את הקנת לנו את הידע והכלים כיצד להתמודד עם מצבי השינה של הבנות כאשר היית עם היד על הדופק לכל אורך התהליך. הדרך היתה ארוכה ובהחלט עם הרבה עבודה קשה אך לאורך כל הזמן נתת את ההרגשה שאת עושה את העבודה הקשה יחד איתנו ומחפשת ללא הרף פתרונות למצבים השונים שנקלענו אליהם. אנו מודים לך מאוד על כל העבודה האישית שעשית איתנו ועל כברת הדרך הארוכה שעברנו עם הבנות, הודות לעבודתך (ועבודתנו) האינטנסיבית.

אין ספק שזו היתה ההחלטה הנכונה בשלב הזה של חיינו להתחיל את שיפור שעות השינה של הבנות, ועל אחת כמה וכמה, ההחלטה הנכונה היתה להתחיל את התהליך איתך.

תודה מכל המשפחה: אפרת,ערן, דניאל ודפנה

 

התלבטנו הרבה לפני שהחלטנו שאנחנו צריכים עזרה מקצועית עם השינה של יונתן. לבסוף, החלטנו ששווה לנסות. התחלנו את התהליך מאד סקפטיים, אבל כבר אחרי הפגישה עם רוזט הרגשנו שמשהו יכול להשתנות. היא נתנה לנו תחושת בטחון, שאפשר לעשות את זה. ובאמת, אחרי חודש וחצי, יונתן ישן לילות שלמים. רוזט ליוותה אותנו בסבלנות ובמקצועיות, ובהרבה אמפתיה, שזה אולי הכי חשוב. העובדה שתמיד סיפרה לנו מהנסיון שלה עם בנותיה מאד עזרה לנו, וגרמה לנו להרגיש שאנחנו לא לבד. תודה תודה!!!

איה ועומרי

 

תודה רבה על הליווי בתהליך החשוב הזה. אנחנו עדיין לא לגמרי קולטים, אבל בעזרתך החיים שלנו ממש עברו מהפך.
קיבלנו חזרה את שעות הערב, קיבלנו לילות רצופים, קיבלנו שנ"צ ביום שישי, וקיבלנו חזרה אחד את השנייה.
נדב היום הוא תינוק עם ביטחון, שלא חושש מהמיטה, יודע להרדם לבד, והרבה יותר ערני וחיוני במהלך היום.
היינו מאוד סקפטים בתחילת התהליך, וככל שהציפיות היו יותר נמוכות, כך ההפתעה הייתה יותר גדולה, כשראינו איך נדב מסתגל טוב לשינוי.
בקלות ראינו את עצמנו מסוג ההורים שבמשך שנים לא ישנים בלילות, ותהינו עד איזה גיל ומשקל נצטרך לקפוץ עם נדב על הידיים.
לפעמים, כשאני (גוני) שמה את נדב במיטה, מנשקת אותו ויוצאת חזרה לסלון כדי להמשיך בעיסוקיי, וזה עובר כל כך חלק, אני עדיין מסננת לעצמי בלב "אין עליך, רוזט".
תודה על הכלים שהקנית לשלושתנו. בתור הורים צעירים, למדנו ממך המון.
גוני ואיתי

לפני תחילת התהליך הייתה תחושה של כאוס כללי בשינה, בסדר יום ובאכילה של הבן שלנו שהיה אז בן חצי שנה.

היינו מרדימים אותו מותשים על הידיים, על הפיטבול, תוך כדי הנקה, בקבוק או במיטה שלנו והדברים האלה לפעמים עבדו ולפעמים לא.
התהליך היה לא קל בכלל אבל רוזט הייתה זמינה במיילים ובטלפון ועזרה לנו בכל פעם שניתקלנו בבעיה או התלבטות.
התהליך הפך יותר ויותר קל עם הזמן וזמני ההשכבה של אורי הלכו והתקצרו והיום אנחנו ויכולים לומר שיש לנו סדר בבית. עבודה על התהליך עם רוזט שיפרה את אורך ואיכות השינה ויצרה סדר יום מסודר. מה שאפשר לנו חופש לעשות הרבה יותר כמו טיול לחול עם הפעוט :-)
תודה לך רוזט על המתנה הנפלאה :-)
ענבר ועודד

 

הגענו לרוזט עם בתנו בכורתנו, אביגיל, בעקבות קשיי שינה והירדמות. רוזט הייתה חמה והכילה את מי שאנחנו את המקום הרגשי שאנחנו נתונים בו מתוך חוסר שינה ומתוך הבנה שיש צורך בשינוי, אל אנחנו לא מוכנים להתמודד עם תחושה שאנחנו נותנים לבת שלנו לבכות ללא מענה וכשהיא חסרת אונים. רוזט בטוב לבה הייתה זמינה אלינו הרבה מעבר למצופה. בין אם בטלפון, בהודעות או במיל. מקשיבה, מפנימה ומייעצת.
תודה לך על הכל, אין ספק שבלעדייך היינו במקום אחר.

בן, שלי ואביגיל

 

רוזט-

אנחנו כבר למעלה משנה אחרי ייעוץ השינה שקיבלנו ממך.

אין לתאר איזו הרגשה כיפית זו לקום לאחר לילה של שינה רצופה וטובה (לא נשקר- יש לילות של התעוררויות ובכי, אבל הם בבחינת החריג ולא הכלל, ויותר חשוב, אנחנו יודעים איך להתמודד איתם).

עופרי ישן לילות ארוכים וחולם (כנראה) חלומות מתוקים.

גילינו שאנחנו יודעים איפה אפשר להתגמש כשצריך וקצת לצאת מהמסגרת ומהשגרה המבורכת. ככה גילינו שגם אם לפעמים החוקים קצת מתרופפים, אם חוזרים ליסודות, תוך זמן קצר הכל מסתדר. ככה גם גילינו שיש דברים מסוימים שאנחנו יכולים/רוצים לעשות והם אולי בניגוד ל"כללים", אבל עובדים עבורנו ולא יוצרים הרגלים בעייתיים. גם לאחרונה, אחרי שפתאום דברים קצת יצאו מהשגרה וחשבנו שהנה הכל מתהפך ו"מה קורה כאן", ייעצת, הכוונת והזכרת לנו שבעצם אנחנו יודעים מה לעשות ומה שחשוב זה העקביות. זה כמובן עבד!

המון המון תודה לך על הכל, שתמשיכי להפיץ את הבשורה….

סיון ואלון

 

את פגישת הייעוץ עם רוזט ערכנו כשאיתי היה בן 4 חודשים וסבל מריפלוקס. כתוצאה מכך הרגלי השינה היו גרועים מאוד. איתי לא ישן ביום בכלל ונרדם בהנקה. לאחר הפגישה שינינו הרגלים בהתאם להנחיותה של רוזט. אנו חייבים לציין כי השינויים שערכנו והונחנו לערוך לא היו דרמטיים וקשים לביצוע ולאחר 4 ימי הסתגלות הדרגתיים הגענו למצב כי איתי הולך לישון במיטתו ללא בעיות בשעה סבירה וללא כל עזרה מצידנו. עם הזמן (הלא רב במיוחד) איתי החל לישון לילות שלמים (11 שעות)+ שנת בוקר ושנת צהריים ואנחנו קיבלנו ילד רגוע וזוגיות בריאה. אנחנו מודים לרוזט על כל שהיא עשתה עבורנו ואנו ממליצים בחום להורים במצב דומה לאמץ את הייעוץ, בשבילנו הוא חולל פלאים. אנו חייבים לציין כי רוזט הייתה זמינה אלינו בשאלות כאלו ואחרות במשך הזמן מה שנסך בנו בטחון באשר לדרך בה בחרנו ושהרי ידוע  כי הורים בטוחים משרים בטחון גם לילדם.

הילה ואורן קצב

 

הי רוזט,

התחלנו את התהליך איתך באופן די מיקרי, לא תיכננו את זה והיינו בטוחים שבגלל שיש לנו תינוק נגזר עלינו פשוט לא לישון.
כבר לאחר שיחת הטלפון הראשונה איתך עוררת בנו את התיקוה – אפשר לחזור לחיות, באורח חיים שפוי, למרות שיש לנו תינוק.

בתר זוג שהתחיל את התהליך עם המון חששות וסקפטיות, מהר מאד הרגשנו כיצד הבן שלנו מתחיל לשפר את הרגלי השינה שלו, ואנו יחד איתו.
היינו רגילים שהוא נרדם בשעות מאוחרות מאד, לפעמים גם אחרי חצות, ומתעורר לעיתים 3, 4 ו 5 פעמים בלילה. לא ידענו כיצד להרדים אותו, ניסינו מגוון דרכים: על הידיים, בנידנודים, עם שירים, בטיול בעגלה, באוטו, בהנקה במיטה שלנו או בכל דרך אחרת שהיתה גורמת לו להפסיק לבכות ולהרדם. הרדמה יכלה להמשך גם מעל שעה וכל זאת גם בשעות הלילה המאוחרות.

רוזט – את הראת לנו שאפשר אחרת.

באמצעות ניתוח הסיטואציה הספציפית שלנו הצלחת לזהות את הגורמים אשר הפריעו לבננו לישון באופן סדיר, רצוף ובריא. בעזרת ההכוונה שלך הצלחנו צעד אחר צעד לבטל את גורמי התלות של בננו ולהקנות לו הרגלי שינה בריאים. כיום, רוב הלילות של בננו הם רצופים, הוא נרדם באופן טבעי בתחילתו של הערב וישן במהלך הלילה כמעט ללא כל התערבות מצידנו. גם שנות היום שלו השתפרו והוא ישן טוב יותר גם במהלכן.

מלבד היתרונות הרבים שבננו הפיק מן התהליך גם אנו בתור הורים מרגישים שיפור ניכר באיכות חיינו. הערבים שלנו התפנו לפתע והדבר השפיע גם על האווירה הכללית בבית והגדיל את הזמן הפנוי העומד לרשותנו.

אנו חייבים לציין שלאורח התהליך הפגנת מקצועיות ממדרגה ראשונה, תמיד ביצעת ניתוח יסודי של המצבים בפניהם עמדנו ודאגת להתאים את הפעולות וסדר היום של בננו על מנת להתקדם באופן אפקטיבי ואקטיבי לקראת המטרה הנכספת – לילות רצופים של שינה. המסירות והאכפתיות שהפגנת לאורך כל שלבי התהליך באמת חדרו לליבנו ורכשת לך מקום של כבוד בביתנו.

על כל זאת ברצננו להגיד לך פשוט – תודה!

כעת, לאחר שנחשפנו למכלול היכולות והתכונות שלך אנו משוכנעים שדרכך להצלחה סלולה, אנו כמובן נשמח לסייע בכל דרך שנוכל.

דודו ויעל

 

הגעתי לרוזט לאחר שכבר הייתי מיואשת מהרגלי השינה של ביתי. במהלך ארוע בו נכחתי המליצה לי מישהי על רוזט ואמרה שהיא ממש עזרה לאחותה. מייד לקחתי את הטלפון והתקשרתי וקבענו פגישה לאחר כמה ימים.

במהלך הפגישה הרגשתי שאני מקבלת ייעוץ מקצועי שנשען על המון ניסיון אך תוך התיחסות אישית אלי ואל המקרה הספציפי שלי. לאחר הפגישה יישמתי את כל מה שנאמר וסוכם והופתעתי לגלות כמה מהר השתפרו הרגלי השינה של ביתי! הייתי בטוחה שאצטרך עוד ליווי טלפוני ושיהיו לי עוד שאלות בתהליך אך היות וההצלחה היתה מהירה, זה כלל לא נדרש. גם לאחר שנה כששוב התקשרתי לרוזט להתייעצות, היא נתנה לי הרבה עצות טלפונית שמאוד עזרו.

שירי גולדשטיין

 

רוזט שלום, רציתי להגיד לך שממש עזרת לי!
אתמול חזרנו מחופשה בים המלח ובן שלי לא הסכים לישון במיטה שלו. פשוט כל הזמן צרח. הייתי מתוסכלת ולא ידעתי מה לעשות.. ציינתי בפניך שלפני זה הוא נרדם במיטה שלו בלי שום בעיות. כמו שצפית גם היום הסיפור חזר על עצמו והרדמה התחילה מצרחות. עשיתי כל מה שאמרת לי וזה פשוט עבד!!!
עכשיו נשאר רק ללמד את בעלי כדי שגם הוא ידע להתמודד :-)
תודה רבה, לנה.

 

יום שישי, השעה 20.15 בערב, אנחנו, הורים לשתי
בנות שנתיים וחצי ו4 חודשים, יושבים לנו בשקט בסלון כששתיהן ישנות, ולא מאמינים
שזה אפשרי…. שעה וחצי של טקס הרדמה מתיש ומייגע, הפכו לנשיקה וחיבוק לילה טוב,
ושינה מתוקה תוך 5 דקות.

לא תיארנו לעצמינו שכמה שינויים קטנים בהרגלי השינה של הבנות יכולים לשנות את חיינו.

רוזט, המון תודה רבה!

נעמה וערן

 

רוזט היקרה,

את אדם חם ולבבי, תמיד רגועה ושלווה, מקצועית, יודעת לאן את רוצה להוביל ועושה זאת בבטחון.
לאורך כל התהליך, ניכרה תשומת הלב לפרטים והיענות בזמן אמת לכל בעיה. היית קשובה לצרכינו ולצרכים
של עידו והכל התבצע במקסימום אנושיות ומינימום תסכול. והכי חשוב, התהליך נשא פרי וכחודש וחצי לאחר
תחילתו עידו סוף כל סוף זכה לשינה כמותית ואיכותית, הוא נרדם באופן עצמאי ואנחנו הרווחנו המון זמן יקר.

שמחנו מאד להכיר אותך ולעבוד איתך
ומוקירים לך המון תודה.

המון הצלחה בהמשך,
ליאורה ואייל.

 

פניתי לרוזט לייעוץ כאשר בני הבכור היה בן שישה חודשים, ועדיין התעורר כל שעה וחצי – שעתיים בלילה. מעבר לעייפות שחשתי ולתסכול שאני לא מצליחה ליצור לו הרגלי שינה נכונים, התחילו להתעורר גם רגשות של כעס, תחושת חוסר יכולת ומסוגלות סביב התלות הפיזית וכישורי האימהיים.

לאחר פגישת ייעוץ אחת, שבה רוזט היתה קשובה מאד, זיהתה את הקשיים, החששות שלי והצרכים, יצאתי לדרך עם תחושה שאני יודעת מה לעשות, מה מצפה לי, כיצד להתמודד עם הקשיים שיעלו ושאני יכולה לעשות את זה. פגישת הייעוץ הקנתה לי כלים פרקטיים ונסכה בי ביטחון. עוד באותו היום התחלנו את התהליך ובאמת, כמו שרוזט אמרה – כך היה. תוך יומיים המצב היה טוב בהרבה (הילד למד לישון לבד במיטה, ההרדמה נמשכה כרבע שעה – עשרים דקות, בלי בכי ודרמות מיותרות) וככל שהימים התקדמו ההרגלים הוטמעו והלילות הפכו לרצופים ושקטים. לכולנו.

תודה רבה.
גלי

 

מסתבר שגם בילד שלישי עוד לא יודעים הכל ויש מה ללמוד.

אחרי שחזרתי ללימודים רוני הפסיקה לישון בלילה והתחילה להתעורר כל שעתיים ודרשה לינוק. אני חשבתי שבגלל השאיבות אין לי מספיק חלב אבל יועצות הנקה אמרו לי שזו תופעה מוכרת אצל חלק מהתינוקות כשאמא חוזרת לעבודה ושהיא כנראה תתרגל ותחזור לעצמה.

אז זהו, שלא.  אחרי חודשיים ללא כל שיפור הגעתי למסקנה שלא הגיוני שגם לה וגם לי לא תהייה שנת לילה מסודרת.
דיברתי עם רוזט – יועצת השינה וקיבלתי מספר טיפים ראשוניים להתחיל איתם. תוך יומיים סיגלה רוני הרגלי שינה חדשים והיא כבר לא
זקוקה לציצי כדי להרדם מחדש.

רוזט היתה מקסימה, מבינה, הקשיבה לצרכים שלי גם אם לא עלו בקנה אחד עם דעותיה וצידה אותי במידע שימושי ומעשי לפעולה מיידית!

ממליצה בחום
יעל

 

קיבלנו המון אנפורמציה מחברים, ממשפחה, מהאינטרנט ומספרים כיצד לפעול כדי להגיע לשנת לילה טובה אצל התינוק, אבל כאמור בפגישה עם רוזט קיבלנו את מה שחיפשנו – מספר כלים פרקטיים המתאימים לשיגרת החיים בבית שלנו ואשר שינו את הלילות שלנו. תודה!!

טלי ושי

 

אייל, בני בן השנה ו-3, שבד"כ נרדם במיטתו ללא קשיים והולך לישון בקלות, החל לפתע לצרוח בלילה כשרק ראה את המיטה שלו. לא שיניים ולא חום, בריא כשור. אולי היה קצת מבולבל מכך שכמה ימים קודם לכן עזבתי אותו בעוונותי ללילה אחד והשארתי אותו עם אבא, אולי לא. לאחר שלושה לילות כאלה, בהם נרדם על הידיים לאחר שעה של בכי בכל ערב, נזכרתי שכשמדברים על הקניית הרגלים, לשלושה לילות יש משמעות. החלטתי לא לחכות ולפתור את הבעיה בעודה טריה. מיד התקשרתי לרוזט טנצר, יועצת שינה בשיטת "לילה טוב". גילוי נאות – רוזט היא חברה שלי, והבן שלי הוא אחד התינוקות הישנים שמעטרים את האתר שלה (הימני בדף הבית למתעניינים), אך מעולם לא נעזרתי בה בנושא השינה מאחר ועד אותו רגע היינו מברי המזל שלא סובלים מבעיות בתחום.
רוזט שמחה שפניתי אליה כל כך מוקדם, וטענה שבעיות שעלו לאחרונה הן בד"כ קלות לפתירה. לא הרגשתי כך והייתי מיואשת משלושת הלילות האחרונים, אולם בעזרתה של רוזט ניהלנו תהליך של חזרה לשגרת שינה רצויה – במיטה, בלי בקבוק, בלי נדנודים. אומרים לילה טוב ונפרדים עד הבוקר.
התקשיתי ממש להאמין, אבל בתוך לילות ספורים אייל חזר להרגליו הקודמים.
רוזט עובדת לפי שיטה מאורגנת וברורה, ועם זאת הראתה גמישות מחשבתית במקומות שבהם התקשיתי לקבל את עקרונות השיטה. היא מבדילה בין עיקר לטפל, ויודעת להבחין מתי כדאי להתערב ומתי להשתמש בשיטת "עובד – אל תיגע". הרגשתי שבתוך התהליך יש מקום לרצונות שלי, להבדלים בין אבא לאמא, וליציאה משגרה (בתוך התהליך הקצר שעברנו נאלצנו להשאיר אותו לילה אחד אצל סבא וסבתא).
אני מופתעת מהקלות שבה הצלחנו, בהנחייתה של רוזט, להחזיר לאייל את הרגלי השינה שלו – בלי בכי מיותר, בלי "שיטת 5 הדקות" האימתנית בעיני (לחכות 5 דקות ולבדוק האם הילד התייאש ובכה את עצמו לישון), ויצאנו מחוזקים ומעודדים, עם הרגלי שינה טובים עוד יותר משהיו. בתהליך התפלאתי לראות עד כמה משתמשים בתבונתו של הילד, ועד כמה אייל מבין – כשפשוט מסבירים לו בשפה פשוטה מה קורה ומה מצופה ממנו.
אני רוצה להודות לרוזט ולהמליץ בחום על יעוץ שינה אצלה – וכמה שיותר מהר יותר טוב.

סיגל

 

הגענו אלייך כאשר הילדה (בת חמישה חודשים) ישנה איתנו בחדר, נירדמת רק על הידיים ורק בקפיצות על כדור פיזיו. המון התעוררויות בלילה, וחזרה לשינה בדיוק באותה דרך, בנוסף המון התעוררויות כדי לשים מוצץ בפה. מהרגע שדיברנו בטלפון בשיחתנו הראשונה, הרגשתי שאת מבינה אותנו ונתת לנו את התחושה שזה בסדר שהגענו למצב הזה ושיש מה לעשות. כבר בפגישה שלנו יחד נתת לנו את הביטחון שדברים יכולים להשתנות וזה לא "נגזר עלינו" לא לישון יותר מכיוון שיש לנו תינוקת.

היו לנו רגעי משבר בתהליך אבל תמיד קיבלנו מענה. אם זה במיילים ואם זה טלפונית, הרגעת, סייעת, עודדת ובעיקר חיזקת (בעיקר אותנוJ).

היום הילדה נכנסת למיטה לאחר טקס שינה מסודר וישנה שינה רציפה ללא כל התעוררויות בלילה עד הבוקר!

את מקסימה מקצועית ונעימה!

תודה שנתת לנו את הכח להתמיד

קרן ואלון

 

אני לא יודעת אם את זוכרת איתי (אני בטוחה שאת מדברת עם המון אימהות). כתבתי לך שאלה , ואח"כ דיברנו בטלפון, ועזרת לי המון!!!!
רציתי לספר לך שמאז השיחה איתך המצב השתפר למדיי, בעיקר מאחר והרגעת אותי, משהו השתנה בי, ואני פחות לחוצה על כל דקת שינה. דבר שני, התחלנו לעטוף את דניאל לפני השינה, דבר שעשה פלאים!!!

לפני שדיברתי איתך, דיברתי עם יועצת שינה אחרת, השיחה איתה היתה הפוכה מהשיחה איתך.  היא נתנה לי כמה עצות, ונסתה לשכנע אותי שיהיו לו בעיות שינה קשות יותר ושכדאי שניפגש לפגישת ייעוץ.
ולעומת זאת, בשיחה איתך, באמת קיבלתי את ההרגשה שאת רוצה לעזור, ולא "למכור" לי, בגלל זה, אם אני אצטרך ייעוץ נרחב יותר, כמובן שאני אפנה אליך, ואני ממליצה עליך לחברות.
אז שוב, תודה רבה לך על העזרה!
נטע

 

שלום רוזט,
כאן נאוה, אימא של עדי, "השותפה השקטה" שלה בתהליך.
גם אני זוכרת את שיחת הסקייפ המשותפת שלנו בתחילת הדרך, כמה זה היה נראה כמשהו רחוק וקשה כקריעת ים סוף. והנה, כולנו כבר כאן, צלחנו את הים ויצאנו לחוף מבטחים (אני מקווה…), בדיוק ערב פסח :-)
תודה לך על הליווי הרגיש והסבלני, אני יודעת שעדי היתה זקוקה לתמיכה שלך לאורך כל הדרך, היו ודאי ימים ושעות לא קלים ובעבודה משותפת יש הצלחה. אני מבינה שיש עוד קצת דרך לעשות, אבל התוצאות כבר מדברות בעד עצמן. כשאני שומעת שיש לעפרי כבר שגרה ברוכה, אני מאושרת שנתנו לה את המתנה הזאת.
כן, גם היא קיבלה מתנה, לחיות בעולם צפוי ועם ביטחון עצמי זאת מתנה נפלאה להעניק לתינוק, וזה לכל החיים."

 

רוזט היקרה,

רצינו להגיד תודה מכל הלב…אחרי חודשיים עם הרבה שינויים ותהפוכות,סיימנו אתמול בהצלחה את תהליך יעוץ השינה איתך,בשביעות רצון מלאה. הגענו אלייך די מיואשים,אחרי שהראל שלנו התעורר אינספור פעמים בלילה,והלילות שלנו היו לבנים תמידית במשך חודשים…היה ברור לי שזה לא צריך להיות ככה,ושאפשר אחרת.אחרי שקראתי וחקרתי בנושא-גם ידעתי מה הבעיה-אבל לא ידעתי איך אוכל לפתור אותה…ואז הגענו אלייך…הסברת בדיוק איך ומה הולך לקרות,חלק מהדברים היו נשמעים מאוד הגיוניים וחלקם היו נשמעים לי ממש פנטזיה…כמו למשל שהראל יקח מוצץ לבד באמצע הלילה,או יסכים לישון במיטה שלו גם בזמן מחלה או יציאת שיניים…ותראי מה זה-צדקת! הראל התקדם כ"כ יפה,ודברים קרו בדיוק כפי שצפית.קל זה לא היה…בלשון המעטה…אבל אני מאמינה שכל דבר בחיים ששווה משהו-דורש השקעה.ולהעניק לבננו (וגם לנו) את המתנה של לילות רגועים ושינה איכותית בהחלט היה שווה את ההשקעה! הדבר היחיד שאני מצטערת עליו הוא שלא עשינו זאת קודם…אז שוב תודה מקרב לב על ההקשבה,ההרגעה,הזמינות,גם מחוץ ל"שעות העבודה",האופטימיות,ו"החזקת היד" לאורך כל התהליך…המשיכי בפועלך המבורך!

הראל,קרן ואמיר בוטביניק-נדיב :)

 

תהליך ששיפר לנו את חיי המשפחה והזוגיות לעין שיעור.

'המלחמות' שלפני שיצרו דיסונאנס עצום בין התינוק ה-מ-ד-ה-י-ם לתסכול והעצבים האין סופיים שליוו אותנו בכל הרדמה.

כבר מתחילת התהליך (ולמרות שהיינו מאוד מאוד מאוד סקפטיים …) הרגשנו בשינוי – איתן הפך להיות רגוע יותר (גם בנסיעות) והפסיק להלחם בשינה.

היום – חודשיים אחרי, אנחנו אומרים לו לילה טוב ומניחים במיטה בשעה 19:30 ותוך 20 דק' נרדם.לבד.מי היה מאמין.

תודה,

הלה ועמירם

 

רוזט היקרה,
הגענו אלייך לפני כמעט 3 חודשים, עייפים ורצוצים, לאחר לילות ללא שינה. לא האמנו שאי פעם יגיע היום שבו נניח את התינוק הפעלתן שלנו, שהיה נרדם וישן רק בידיים, במיטה, והוא פשוט יירדם לבד.  עברנו תהליך ארוך ומלמד ביחד, ורצינו להודות לך מקרב לב על התמיכה, ההדרכה והדחיפה, כשהיה צריך. סמוכים ובטוחים שתעזרי לעוד הורים עייפים לישון בשקט:)
מאיה וחנן

 

הגעת אלינו בתקופה מאתגרת בחייו של עומר. הוא בדיוק הצמיח טוחנות וניבים, קיבל חיסון של גיל שנה והרגיש מאוד לא טוב. התקשרנו אלייך לאחר כמה לילות ללא שינה וביקשנו שתצילי אותנו.
יום למחרת הגעת אלינו הביתה ובנית יחד איתנו תוכנית עבודה שבסופו של דבר חזית שעומר יירדם בכוחות עצמו ללא עזרת הליטופים /טפיחות על הגב/ נדנודים על הכיסא.
בהתחלה היינו סקפטיים אבל נתת לנו את הכלים להתמודד עם הבעיות וליווית אותנו עד לרגע שבו יכולנו להגיד לעומר לילה טוב ולצאת מהחדר. תודה על הליווי המקצועי ועל האוזן הקשבת.אנחנו ממליצים בחום לכל הורה לקחת את שירותך ולהעניק לילד שלו לילה שקט ושליו (וגם לעצמו כמובן).
תודה מקרב לב,
לילך ורון

 

שמי מיכל ואני אמא לשני ילדים , הדר בת שלוש וחצי והראל בן שנה וחודש. שני ילדיי בהחלט אתגרו אותי מבחינת הרגלי השינה שלהם. אחרי שנולדה ביתי הבכורה, חווינו לילות לא פשוטים.היא נהגה להתעורר המון בחצי השנה הראשונה והיינו עייפים מאוד.ניסינו כל מיני שיטות להרדים ואיכשהו המצב התייצב לאט לאט. לקראת גיל שבעה חודשים השינה הסתדרה לה והיא כבר ישנה לילה רצוף. אחרי שנולד הילד השני כבר אמרתי לעצמי שלא אהיה יותר מופתעת מעניין השינה. בחצי שנה הראשונה שוב חווינו קשיי שינה, והיינו בטוחים שכמו אצל הדר, גם הראל יעבור אותם. המשכנו לעשות את אותן הפעולות, שהתגלו אחר כך כשגיאות, והרדמנו בדרכים שונות כל פעם (בידיים, בעגלה, בליטופים, על כורסא..)למשך תקופה מסויימת. לאט לאט המצב יצא משליטתנו כשהראל כבר היה בן שמונה או תשעה חודשים ומצאנו את עצמנו קמים אליו עשר פעמים בלילה! כל הרדמה הפכה לסיוט ולעיתים נמשכה כשעה !. מיותר לציין שהפכנו להורים עצבניים וחסרי אנרגיה. זוגיות כמעט לא הייתה כי כל ערב היה מוקדש להליכה על קצות האצבעות בכדי לא להשמיע חצי רשרוש שיעיר את הילד. נמנענו מלצאת לאירועים משפחתיים או מפגשים מחשש שהראל יחולל מהומה כשלא יצליח לישון ורק נמצא עצמנו מתעסקים איתו . גם הדר, הבת הבכורה, נפגעה מהמצב.היא  התעוררה עשרות פעם בלילה והפכה לעצבנית – כך שלא פלא שמצאתי את עצמי לא פעם בוכה ללא הרף שנואשתי מהמצב שנוצר.כל משאלתי הייתה שהבן שלי ילמד לישון בעצמו , וישן יותר משעתיים רצוף!כשהרגשתי אכזבה מעצמי כאמא – רק אז הבנתי שעלי לבקש עזרה. ואז פניתי לרוזט, שבזכותה חזרו האור והשמחה לביתנו. בתהליך של חודש וחצי הפכה רוזט את הבן שלי מילד חסר מנוחה שישן אולי תשע שעות ביממה כולה – לילד שישן ביממה 14 שעות, מתוכן 10-11 שעות בלילה רצוף ועוד 3 שעות במשך היום. ההרדמות הסיוטיות שארכו שעות – התקצרו לדקה או שתיים של טקס שינה מרגיע ובסיומו הנחת הילד במיטה ויציאה מהחדר…פתאום מצאתי זמן לשאר עיסוקיי..פתאום נזכרתי מה זה לשבת עם עצמי ולא לקפוץ מהמיטה אחרי כל בכי פתאומי. פתאום הפסקתי לחכות לזריחה בלילות לבנים…התהליך לא היה פשוט , אבל הסבלנות של רוזט להקשיב לנו בכל פעם, לתמוך בכל אמצעי תקשורת אפשרי, לתת מעצמה מעבר לשעות המקובלות רק חיזקו אותנו לאורך הדרך להצלחה בתהליך.רוזט תמיד גילתה מחויבות אישית , שיתפה מניסיונה האישי וגילתה גמישות כשצריך. לא הייתה שאלה שלא קיבלה ממנה מענה. הידע והניסיון שלה הרשימו כבר מההתחלה, בפגישת הייעוץ . ידענו כבר אז שיש לנו על מי לסמוך. על כן, אין ספק ש "בשביל השינה" של רוזט -  נסללת דרך לא רק לשינה בריאה של הילד אלא גם לשינה שלך ההורה – שנזקק לה לא פחות ממנו! רוזט הקנתה לנו כלים להתמודדות עם התעוררויות שונות, נתנה לנו כלים להבין את מקור ההתעוררות (האם זה בשל עייפות יתר, מכאוב, גורם תלות), וגרמה לנו להבין את הראל טוב יותר – כי הבכי אומר לא פחות ממילים."שיטת לילה טוב" בהנחייתה של רוזט נתנה לנו נחת כי משמעותה לתת מענה לבכי של הילד ולא להשאירו צורח ואומלל. בזכות רוזט ניתן להראל הביטחון שאנו שם בשבילו כשנזקק לנו , וכשאין לו בשביל מה לקום – הוא ישן רצוף. ואכן בעקבות השתפרות השינה שלו, גם התנהלותו ביום הפכה חיובית ושמחה, ללא סימני עייפות שליוו את היום כבעבר. למדנו לקרוא את הראל לפי הסימני עייפות שמראה ,ולמדנו כמה חשוב לתת להם מענה. הבנתי, שלפעמים אין זה בושה לבקש עזרה – גם בילדך השני השלישי או הרביעי – והכל שווה את זה כשמגיע ערב ואתה מניח את ילדיך במיטות, אומר לילה טוב – והם נרדמים בחיוך וברוגע. לא עוד מאבקים וציפייה דרוכה ליקיצה הבאה. אין ספק שרוזט שינתה לנו את איכות החיים ובזכותה יש לנו ילד שמח עם שיגרה מאורגנת ובטוחה שמקנה לו הרגלי שינה בריאים. אנו מודים לה מקרב לב ובהחלט ממליצים עליה לכל מי שרוצה שהוא וילדיו ישנו טוב!